sobota 27. února 2021

S Paví Barbie kolem reliéfů v pískovci.

Vypadá to, že od pondělí budeme zase zavření doma. Chtělo to alespoň malý profylaktický výlet do opuštěných končin, takže jsme si obešli pár sochařských děl Václava Levého, vytesal je do pískovců nad Tupadly a Želízy v 19.století. Nejznámější jsou asi jeho Čertovy hlavy, fotky z dávného výletu na ně s Flávaskou a Pierrem si můžete prohlédnout ZDE.

Dnes jsme se šli podívat na Hada, Sfingu a Harfenici a doprovodila nás Peacock Barbie - pávice z hrací party. Mám ráda její potutelný úsměv a kočičí oči. Půjčila si kožíšek od Andy (ta má své zkušenosti, taky už s námi jednou courala v sychravém počasí,  i když kolem Berounky). Obešli jsme Hada, Harfenici i pár dalších pískovcových skalisek, sestoupili po žluté k říčce Liběchovce a po blátě a ledu jsme podél ní doklouzali zpátky do Tupadel. Uf, nejmíň týden mi turistika chybět nebude.

Ve foťáku jsem našla ještě fotky z procházky s touhle Paví princeznou do Čimického háje na začátku roku. Vyrazili jsme pozdě, už se pomalu stmívalo a světlo stálo za houby, těch pár jakžtakž koukatelných fotek je na konci alba.

Fotky zde

15 komentářů:

 1. Hezký výlet a krásné fotky. Peacock kožíšek určitě ocenila a hlavně jí sluší.
  Nedávno jsem viděla virtuální komentovanou prohlídku z mělnického muzea o Václavu Levém. Mohu doporučit.

  OdpovědětSmazat
 2. Jé díky za tip, určitě zkusím najít a kouknout.

  OdpovědětSmazat
 3. Prima výlet, pávici to sluší. Škoda, že tam pan Levý nevytesal i páva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Páva pokud vím ne, ale zase had a páv, to má svou symboliku :-)

   Smazat
 4. No to sa teda pávica mala :-) Ten had je super, krásne fotky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík :-) Ale už má utrum a my taky - omezení pohybu na 3 týdny.

   Smazat
  2. Jo, to my tu máme asi na večnosť a preto to poriadne nikto nedodržuje.

   Smazat
  3. U nás to takhle až na úroveň pohybu mezi okresy zavřeli poprvé, takže vojáci i policie nasazená a kontroly probíhají. Je to dost deprimující. Ještě že máme Barbuchy a číči.

   Smazat
 5. Je super, že jste výlet stihli. Zajímavé reliéfy. Já bydlím na malé obci, náš katastr končí kousek za cedulí, takže zahrada to jistí 😉

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj s vyhlídkou na 21 dnů víceméně v domácím vězení jsme radši vyrazili. Ono všude je něco, Praha je sice dost velká, ale snad všechny parky a zahrady, které mají vrata, jsou zavřené. Takže se už těším na jarní fotky z náplavky na téma jak jsme v Praze příšerní :-D Nejlépe focené teleobjektivem od Palačáku, aby pravda lépe vynikla :-D

   Smazat
 6. ten reliéf je jak vytvořený pro barbie velikost. to je paráda.

  OdpovědětSmazat