sobota 30. dubna 2022

Čarodějnice ve skalách

Kterou panenku si vezmete s sebou na focení, když je zrovna 30.dubna? Ano, správně, nejlépe čarodějnici. Sbalila jsem na výlet do pískovcových skal jednak Minervu McGonagallovou a jednak Bellatrix Lestrangovou, focení se odehrálo cestou na Drábské světničky a musím říct, že čarodějky měly u kolemjdoucích turistů celkem úspěch, někteří si je nafotili zpovzdálí, někteří  po dohodě i zblízka a padla i jedna nezapomenutelná hláška: "Paní a budete je taky upalovat?"  Ne milé děti a vážení turisté, nebudu je upalovat, jsou to sběratelské kousky a mě prosím také neupalujte, díky :-) 

Další fotky zde


12 komentářů:

 1. Fotky jsou to krásné, oběma to ve skalách moc sluší.
  Jenom mi vrtá hlavou, jestli se do Českého ráje přemístily, nebo jestli v tom mělo prsty nějaké zlolajné rafinované přenášedlo.
  Každopádně ubližovat zahraniční čarodějnické návštěvě by byla lumpárna, to si měli kolemjdoucí dobře rozmyslet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík :-) No věta Paní a budete je taky upalovat mi teda bude znít v uších dlouho :-) Zvlášť když co se týká pálení čarodějnic je asi mé přirozené místo bohužel u toho kůlu s roštím okolo :-D Ale vzpomínám si na jednoho Pratchetta, kde upalovali čarodějnici, která si vycpala sukně dynamitem a pozvala přihlížející aby šli blíž a dobře se dívali, to by možná byla cesta :-D

   Vymazat
 2. Tak tieto témy /+halowen/ fakt nemusím. U nás ani taká tradícia asi ani nie je. Ale nafotené a ušité to máš fakt pekne. Veľmi sa mi páči kostým a látka naň u prvej čarodejnice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. No u nás se halloween původně neslavil, to je pravda, ale nevadí mi, čarodějnice se ale 30.dubna pálí co já pamatuju :-) Obleky jsem tentokrát nešila, je to jejich oblečení od výrobce, jsou to panenky od Disney podle Harryho Pottera.

   Vymazat
 3. Túto tradíciu nepoznám, ale asi si konečne niečo o tom naštudujem :-) Fotky sú krásne a tá príroda. Muselo to byť veľmi zaujímavé, keď Ťa zastavovali okoloidúci :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíš, myslela jsem, že Valpuržina noc se slaví i na Slovensku, asi si o tom taky musím něco zjistit.

   Vymazat
 4. Nádherná procházka v krásném lese, opět hezké fotky.
  Holky se určitě přemisťovaly na koštěti, ale to schovali do skalní dutiny.
  Kdysi dávno jsem si udělala takové krásné létací koště: březové koště a nato jsem namontovala řídítka z dětského kola. Oblékla jsem se hezky po čarodějnicku a jela jsem do práce autobusem (jinak jsem chodila pěšky). Řidič se tak smál že jsem nemusela ani platit jízdenku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík :-) Řidič se třeba bál, že přišla konkurence a přetáhne mu cestující :-D. Mně jednou věnovali kolegové k 30.dubnu řidičák na koště a bylo u toho i malé roztomilé košťátko tak 1:12 A jednou jsem vyráběla košťata na čarodějnou party pro Barbuchy a pomocí nití se snažila nafotit jak létají :-)

   Vymazat
 5. Krásné fotky.Belatrix je nádherná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Z té sady jsem si sehnala hlavně děvčata, chlapi nejsou nepovedení, ale vadí mi ty gumové vlasy, škoda, takový Snape nebo Sirius jsou jinak fajn.

   Vymazat