pátek 7. července 2023

Na Čertově skále a na Žebráku aneb 3x Barbie z devadesátek

Na konci jara proběhl takový kapesní výlet na Čertovu skálu u Zbirohu. S sebou jsem měla zase jednou Ralph Lauren Barbie - Mackie z devadesátek. Fotila jsem ji ve vánočních příbězích, prošla jsem s ní nějaké ty parky a kdybych měla vybrat opravdovou Barbie klasiku, tak je horká kandidátka.
U Zbirohu jsme prolezli pískovcové skály, nakoukli na vyhlídku a dali si utopence v místní hospodě.

Druhý výlet byl na nejznámější české dvojhradí - Žebrák a Točník. Oba to jsou královské hrady, jenom starší Žebrák stojí na nižším kopci ve stínu Točníku. Když jsme před lety šli na Točník, tak jsme Žebrák prostě minuli, ale tentokrát jsme si řekli, že to napravíme. A je to moc malebná zřícenina s věží, ze které je docela solidní vyhlídka na okolní krajinu. Prolezli jsme co jsme mohli, obešli si hradby a pročetli si informační panely. Dost mě překvapila historka o Janu Jindřichovi - bratrovi Karla IV. a o ošklivé vévodkyni Markétě zvané Pyskatá - kdysi jsem si knížku o téhle dámě od Liona Feuchtwangera přečetla a teď jsem zjistila, že to byly jen drby, protože tahle podle dobových obrazů pohledná baba milého Jana Jindřicha poslala dost nevybíravě k vodě a on jí to nemohl zapomenout a bylo kolem toho spousta skandálů a vzájemného osočování. Právě na Žebráku žil Jan Jindřich sedm let poté, co ho Markéta vyhodila. 
A na hradě jsme nafotili tentokrát dvě Barbie z devadesátek Barbie Sticker Craze a Camp Terezku. Obě dorazily v hraném stavu, takže časem vyfasovaly  MTM  tělo a jsou to platné členky hrací party.

Další fotky od Zbirohu zde

Další fotky ze Žebráku zde


 
12 komentářů:

 1. Zajímavé výlety. Holkám to moc sluší, třeba jak sedí na Žebráku na řetěze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ celou dobu jsem trnula, že skončí za tím řetězem v hlubině :-)

   Vymazat
 2. krásné fotky - povedlo se i luxusní počasí :-) Edita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík. :-) S tou krásou fotek teda nevím, odešel mi definitivně starý foťák, tak teď používám takovou nouzovku a střídám to s mobilem. A jen co jsem se rozkývala, rozhodla se, že chci radši nový foťák než mobil a konečně si vybrala nový krásný foťáček, lehký, ultrazoom, tak ho přestali dělat - celá já v kostce. Ale výlet to byl krásný. :-)

   Vymazat
 3. Super fotky, Zmrzlinka :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky. Všetky tri krásky sú úžasné, ale s Camp Teresou sa vždy vraciam do detstva, mali ju dcéry otcovho najlepšieho kamaráta, takže som sa s ňou čo to nahrala a jej meniace vlásky na slniečku proste zbožňujem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík :-) Terezky jsou fajn a blonďatých Terezek zase tolik není. Jsem ráda, že si ke mně našla cestu a i když dorazila v hraném stavu, tak se alespoň v hrací partě dostane na výlety a k focení :-)

   Vymazat
 5. Žebrák a Točník máme taky za sebou, Zbiroh a okolí nikoliv ;-) Tahle Mackie je opravdu nádherná. Taky jsem si říkala, že bych nějakou ještě ubytovala, protože se mi po téhle tváři docela stýská. I když jsem jich měla x, nezůstala mi ani jedna...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj Mackie, Kayla/Lea a Goddess, za mě top. Lubo se vždycky ptal, kdy už konečně pochválím nějakou Barbie, co má vidět zuby :-D

   Vymazat